hlavní města Hordy

4. února 2008 v 13:49 | vnitřní ninja |  World of Warcraft
Hlavní města
Každá frakce má tři hlavní města, dvě na svém primárním kontinentu a jedno na tom druhém. Horda má svá hlavní města na Durotaru, v Mulgoru a v Trisfal glades. Aliance v Elwynn Forestu, v Dun morogh a na Teldrassilu.  Horda má cestování mezi svými metropolemi podstatně jednodušší než Aliance. Z Undercity do Orgrimmaru a zpět letí Zeppelin a do Thunder Bluff to z Orgrimmaru není zas až tak daleko, zkrátka jdete přes Barrens. Samozřejmě pohodlnější cestou jsou mágovy portály.

Orgrimmar, město pojmenované po Orgrimu Doomhammerovi, náčelníkovi Hordy, za První války, je hlavní město bojovných Orků a lstivých Trollů. Celé město je úplně nové, ale díky pracovitosti Orků to tak vůbec nevypadá. Orgrimmar Orkové začali stavět po připlutí na Kalimdor a pořád je na něm dost práce. Ale Orkové opravdu neuvěřitelně dokázali postavit celé město za necelých 5 let, a povedlo se jim to. Nad celým městem má dohled náčelník Thrall a jeho šamani. Trolům v Orgrimmaru vládne náčelník Vol'jin. Město je rozděleno na pouhých pět čtvrtí a první, kterou uvidíte když vstoupíte do města hlavní bránou, je Valley of Strength. Jako v každém městě, i tady je první čtvrť plná obchodů, stánků, prodavačů a překupníků. Dále na východ je úzká čtvrť, která se jmenuje Valley of Spirits. Zde se scházejí hlavně trolští mágové a knězi. Pokud byste touhle čtvrtí prošli dále, zjistili byste, že na konci je zadní vchod. My se však vydáme na sever od čtvrti Valley of Strength a dorazíme až do The Drag, temné čtvrti, kde ale seženeme oblečení a zbroj. Rychle touhle ponurou ulicí projdeme dále do jeskyně, jménem Cleft of Shadow, místa kde se scházejí černokněžníci se svými démony. Nakrmíme své nové démony a půjdeme dále na východ kde se nachází čtvrť bojovníků Valley of Honor. Zde se můžete potkat s nejrůznějšími bojovníky, lovci, ale i podvodníky a co je hlavní, že zde seženete pořádnou zbraň. V této čtvrti se také nachází aréna, ale do té se bohužel nedostanete, a tak se jen můžete dívat na prázdná místa uprostřed kruhu. Poslední čtvrtí v řadě je Valley of Wisdom, místo mýtických šamanů a také sídlo legendárního náčelníka Thralla. Ten zde sídlí pod přísným dohledem spousty šamanů, kteří střeží vchod do jeho sálu.


Undercity je bývalé hlavní město lidí, bývalý Lordareon. Nyní ho však obývají nemrtví a jejich elfská vůdkyně Lady Sylvanas Windrunner. Celé město vzniklo asi 1200 let před První válkou, kdy bylo pojmenované královstvím Lordareon. Celá staletí lidé z Lordareonu žili v klidu a míru až do doby příchodu Pohromy nemrtvých. Z Andorhalu se po celém království rychle rozšířila nákaza, která celý lid proměnila na nemrtvé. Lordareon byl zničen po návratu prince Arthase z ledového kontinewntu Northrend. Po jeho zničení byl Lordareon několik let bez obyvatel. Až do doby kdy Arthas odplul zpět na Northrend. V té době Lady Sylvanas Windrunner a někteří nemrtví zradili Arthase a sami se nazvali Opuštění. Zabydlili se pod troskami Lordareonu a své město nazvali Undercity. Město má 6 čtvrtí, a první znich je Ruins of Lordareon, staré trosky bývalé metropole. V této čtvrti se nachází rozcestník do celého města. Tato čtvrť se nachází na různých stupínkách a mostech a musíte zde být velice opatrní abyste nespadli. Uprostřed této čtvrti je banka, kde si můžete vyzvednout své věci nebo si tam naopak nějaké uložit. Další čtvrť je na severozápadě od Ruins of Lordareon a nyzývá se The War Quarter. Jak plyne z názvu, čtvrť je plná bojovníků, obchodníků se zbraněmi a brněním a také plná válečných veteránů. Překvapivě se zde také schází knězi. Další čtvrtí je Mage Quarter, která se nachází na severovýchod od Ruins of Lordareon. Zde sídlí převážně mágové a warloci. Také zde můžete najít překupníky s pomůckami k teleportaci. Další čtvrtí, která se nachází na jihovýchod od Ruins of Lordareon je The Rogue Quarter. V této čtvrti hledají útočiště hlavně Podvodníci, najdete zde však i prodavače jedů a jedovatých bylin. Pátou čtvrtí je The Apothecarium, místo kde se sešívají kusy těl na výrobu Hnusů a kde také sídlí Lady Sylvanas Windrunner. Také zde jsou ke zhlédnutí Povozy těl, balistické stroje nemrtvých. Poslední čtvrť není ani tak čtvrť, jako spíš kanál, který vede boční cestou ven z Undercity.


Thunder Bluff je město Taurenů, rozkládající se na čtveřici kopců, které se tyčí na rozlehlých pláních Mulgore. Městu vládne náčelník Cairne Bloodhoof, který sídlí v centru města. Taureni se zde zabydlili asi před pěti lety, kdy je Kentauři vyhnali z Barrens. Kentauři jsou také odvěcí nepřátelé Taurenů a nyní i Orků, protože Orci Taurenům pomohli v boji proti Kentaurům a dostat se tak do Mulgore. Thunder Bluff je také spojen leteckou cestou s Moonglade, zemí Druidů. Do Thunder Bluffu se dostanete velkým výtahem, který vás vynese do vysokého kopce, na kterém město leží. Poté co vystoupáte na kopec můžete vyrazit do čtyř různých čtvrtí. První z nich nemá jméno, ale leží uprostřed největšího z kopců. Na něm bydlí obchodníci, bankéři a podobní lidi. Tato čtvrť se dělí do čtyř pater, na nejvyšším patře je však pouze Wind master. První čtvrtí mimo prostřední kopec je The Hunter rise, místo lovců a bojovníků. Druhá čtvrť mimo centrum je The Spirit rise, sídlo ochránců přírody Druidů a léčitelů šamanů. V tomto kopci je také jeskyně, obydlená nemrtvými, takže zde můžete najít hlavně kněze. Poslední čtvrtí mimo centrum je The Elder rise, kde se nachází trenéři první pomoci a také je zde zajímavá budova. Všechny tato menší kopce jsou s tím velkým spojeny provazovými mosty, které k velkému překvapení unesou i desítky taurenů, a možná i nějakého koda.


Silvermoon postavili Vysocí Elfové po příjezdu do Lordaeronu před tisíci lety z bíleho kamene a rostlin ve stylu Kaldorei. Druhá Válka se města téměr vůbec nedotkla, ale v Třetí Válce ďábelský Arthas vpustil Pohromu přes brány Silvermoonu aby dosáhnul Slunečné studny. Studna i město byli téměř úplně zničeny, ale Krvaví Elfové se rozhodli město vybudovat znovu, lepší a hezčí než kdy před tím, a znovu navrátit svou zašlou slávu. Dnes je zrekonstruována polovina města na východ od Dead Scar, jizvy přes celé území Krvavích Elfů, místa kudy šla a plenila ničivá Arthasova armáda. Na západ jsou ale stále jen ruiny, ale kdyby se opravili i ty, bylo by to největší a nejhezčí město Hordy. Silvermoon je kouzelné město, proto ho i se zbytkem světa spají portál do Undercity. Mimo jiné v Silvermoonu můžete narazit i na uvězněného Naaru, ze kterého čerpají Paladinové Hordy sílu světla, královskou čtvrt, kde sídlí Lor'themar Theron, vůdce Krvavích Elfů na Azerothu, a taky 2 hospody, 2 aukční domy a 11 poštovních schránek.

Tento obsah je spřístupněn jen pro ty s datadiskem The Burning Crusade.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist