něco o vílach...

26. února 2008 v 19:01 | vnitřní ninja |  víly,elfové a fantasy
Elfové
Elfové jsou na této zemi už hodně dlouho.Jsou to magické bytosti které ovládají moc pěti živlů a taky veškeou magii.Žijí zpravidla hluboko v lesích nebo v odlechlých roklinách.

Většinou jsou vysocí a útlé postavy.Mají špičaté uši a dlouhé vlasy (většinou černé).Pro jejich jemné rysy obličeje jsou velice sliční.

Velmi neradi bojují.Většinou jednají slovně, ale když už je střet nevyhnutelný tak umějí být velice nebezpečnými soupeři.V boji používají většinou luk nebo tenké šavle.

Jsou velice inteligentní.Někteří mají dovednost předvídat náznaky budoucnosti.

Nade vše milují přírodu.Jsou velice znalý v botanice.Milují vše co je živé a dobré.Význěčná je i jejich láska k moři.
Dlouho do noci se rozléhají písně po lesích kde žijí v jejich krásném jazyce.
O elfkách
Elfky jsou nádherné strážkyně lesa.Mají dlouhé tmavé nebo světlé vlasy, špičaté uši, nádherné oči, bledou pleť a plné rty.Ačkoli jsou úžasně citlivé, mají v sobě rozenou krutost danou zodpovědností.Mají totiž už od narození předpovězený osud.Pokud se elfce narodí chlapec, je povinna ho vychovávat ve skromnosti a připravit do vojska elfů proti černé magii.Jakmile chlapec dospěje odchází z domova do války.Pokud se však narodí dívka stane se z ní další strážkyně lesa a tajemství a naděje na narození dalšího bojovníka.Elfkám je projevována úcta i přes to u elfů platí teorie, že elfky jsou jen pro to, aby rodily syny do armády.Pokud máte nějaká tajemství elfky jsou těma nejvhodnějšíma důvěrníkama.Nikdy by vaše tajnosti neprozradily.
Je v severské mytologii světový strom, který prorůstá všemi devíti světy. Jedná se o jasan, jehož tři kořeny prorůstají ke třem pramenům (studním):

1. Pramen osudu je v Ásgardu, kde ho hlídají tři dísy Norny, které reprezentují minulost (Urd), současnost (Verdandi) a budoucnost (Skuld).
2. Pramen moudrosti se nachází v Jotunheimu, kde žjí obři z jinovatky. Hlídá ho rádce bohů Mímy.
3. Pramen hlídaný zlým drakem Nidhggem je v Niflheimu, kde vládne bohyně Hel. U něho pramení všechny řeky tekoucí do moře. Nidhögg je také někdy zmiňován jako had nebo červ, který užírá kořeny.

Dísy - sou ochranné bohyně spojované s vegetací, ale také se smrtí, mezi které patří i norny a valkýry. Obecně vzato se jedná o nižší ženské bohyně

Norny - .jsou dísy a mezi nejdůležitější z nich patří tři sudičky: Urd ("Osudová"), Verdandi ("Stávající") a Skuld ("Co musí být"), které zastupují minulost, přítomnost a budoucnost. Jejich úkolem je tkát wyrd (pavučinu osudu). Sedávají u kořenů Yggrasilu. Skuld dále spolu s valkýrami v bitvě vybírá padlé a rozhoduje, jak dopadne boj.

Valkýry - sou podle severské mytologie dízy, které s nornou Skuld vybírají padlé v bitvách. Dle pověstí se jedná o krásné, ale nebezpečné dívky, válečnice Ódina, které jezdí na okřídlených koních. V dobách míru obsluhují a rozptylují padlé válečníky ve Valhalle.

Mími - je vodní bůh patřící k Ásům (bohové). Střeží podzemní pramen moudrosti u kořenů Yggrasilu. Ódin s Mímim vyměnil své pravé oko za napití z pramene, čímž získal nesmírnou moudrost. Původně byl poslán k Vánům, jenže ti se na Mímiho z nějakého důvodu rozhněvali, usekli mu hlavu a poslali ji Ásům zpět. Ódin ji za pomocí čarovných bylin oživil a radil se s ní. Občas je Mími zmiňován jako obr či vodní démon. Jeho studna se totiž nachází pod kořenem Yggdrasilu v Jötunheimu. Proto se Yggdrasilu někdy říká Mímameidr, tedy Mímiho strom.

Ódin - je hlavní bůh severského panteonu. Otec veškerenstva, patron básníků, bojovníků a státníků, bůh smrti, války a magie. Je také bohem extáze, extatického básnění a šamanských kouzel. Dokáže měnit podobu, ovládat mysl nepřátel, věštit a čarovat. Jako všichni Ásové je legendárně praktický. Spolu se svými dvěma bratry patří mezi stvořitele lidí, kterým dal do vínku dech a život. Obětoval se pro lidstvo, aby získal runy, jedno oko vyměnil za moudrost. Bývá popisován jako starší mohutný vysoký jednooký muž. I jemu byly v dávných dobách přinášeny lidské oběti. Mezi jeho rostliny patří jasan, jmelí, dub, laskavec, styrač a jilm.

Mezi jeho atributy patří oštěp Gungnir, který nikdy nemine cíl a má na hrotu runy zaručující právo. Jím vykonal první vraždu, která spustila válku s Vany. Dále to je kouzelný prsten Draupni a osminohý kůň Sleipni. Jeho dnem je středa.

Shromažďuje bojovníky ochotné bojovat s ním při ragnaröku a žít ve Vahalle. To umožňuje buď padnutí v bitvě nebo rituální poranění kopím, tzv. Ódinovo znamení. Jeho trůn Hlidskjalf stojí ve Valaskjalfu, což je jedna ze síní Ásgardu, z něhož je vidět do všech devíti světů. Jako vůdce armády mrtvých válečníků způsobuje noční bouře.

Hel - je severská bohyně podsvětí, dcera Lokiho (boha) a obryně Angrbody, vládkyně Helheimu. K ní přijdou všichni, kdož nezahynou hrdinskou smrtí v boji, tzn. zemřou nemocí nebo stářím. Je napůl bílá a napůl černá, někdy je také popisována jako napůl krásná žena a napůl hnijící mrtvola. Jejími sourozenci jsou vlk Fenri a had Midgardsorm. Při chůzi neustále hledí k zemi. Jejím sídlem je paláci Elvidni ("Utrpení").

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist