Dragon Age II -Druhy odpovědí

31. května 2011 v 20:25 | Lady Malande |  Info
Takže...v Dragon Age 2 jak si už mnozí z vás všimli máte při dialozích na výběr celkem ze 17 možností. Ten, kdo nerozumí moc dobře angličtině možná někdy vybírá podle obrázků a proto se tu budu snažit vysvětlit význam ikon, které máte při hře na výběr.
Váš Hawke bude jednat na základě tří různých osobností, z nichž pro každou byla zvolena jiná barva:
  • Diplomatická/Vstřícná: Světle modré nebo zelené zvýraznění
  • Vtipná/Okouzlující: Fialové zvýraznění
  • Agresivní, smělá/Přímá: Červené zvýraznění
A teď už k samotným ikonám:
Zelená snítka

Diplomatická
Vyjednávání
Hlavní dialogová volba pro diplomatické nátury. Velmi vyjímečně způsobuje útok, spíše plodí navýšení přátelství. Hawke obvykle reaguje slušně vzhledem k nastálé situaci nebo zaujímá diplomatický postoj k řešení problému.
Andělská křídla se svatozáří

Vstřícná
Pomoc
Část diplomatické osobnosti.Obecně se objevuje, když je Hawke připraven nabídnout pomoc nebo pokud je potřeba soucit a porozumění.
Veselá maska

Vtipná
Vtip
Hlavní dialogová volba pro vtipálky.Vyjímečně způsobuje útok. Hawke řekne jízlivou poznámku nebo vtip o nastálé situaci.Nabízí docela neutrální volbu, pokud se jedná o společníky.Isabela a Varric někdy reagují příznivě.
Diamant

Okouzlující
Rozkošný
Druhá možnost pro vtipálky. Hawke nasadí ,,okouzlující,, nebo lichotivý hlas. Zřídka může přidat pár bodů přátelství nebo rivality.
Červená pěst

Agresivní
Smělá
Agrese
Smělost
Hlavní dialogová volba pro agresivní povahy. Hawke reaguje negativně na něco,co se stalo a mluví agresivním tónem. Pravděpodobně přidá pár bodů rivality.
Červené kladivo
Přímá
Přímost
Druhá možnost pro agresivní povahy.Hawke bude mluvit hrubě,neomaleně, bez obalu o současném tématu.
Zkřížené meče
Bojová
Boj
Používá se k zahájení boje. Další dopad(přátelství nebo rivalita) záleží na kontextu. Při konverzaci s démonem nebo otrokáři zaútočíte bez skrupulí-to vám může udělit pár bodů přátelství navíc. Ale pokud zaútočíte na někoho jiného než nestvůru aniž byste se snažili zjistit něco víc, můžete způsobit, že se na vás společníci budou zlobit.
Profil hlavy
Společník
Vyzve přítomné společníky zapojit se do rozhovoru. To vede k unikátnímu (obvykle nenásilnému,neziskovému) řešení dané situace.Také může navýšit přátelství.
Srdce
Flirt
Zapojíte se do rozhovoru se společníkem v milostném či svůdném duchu. Flirtování je jediná cesta, jak podnítit potencionální romanci.
Zlomené srdce
Konec romance
Slouží k odmítnutí romantického návrhu od společníka nebo k ukončení existující romance. Často povede k navýšení rivality. Všimněte si, že ne vždy tato volba zabrání v objevení romantických návrhů v budoucnosti.
OK
Ano
Přijme návrh nebo nabídku od jiné postavy. Obvykle přidá nový úkol.
Křížek
Ne
Odmítne návrh nebo nabídku, kterou předložila jiná osoba. Buďte velmi opatrní při zamítání úkolů, nemusíte dostat další šanci.
Tři šipky
Volba
Objeví se, když si Hawke může vybrat z několika odpovědí, z nichž všechny řeší problém jinou cestou. Může přidat přátelství nebo rivalitu, pomocí by měly být vaše znalosti o postavách, o kterých se mluví.
Hvězda
Speciální volba
Tato speciální volba představuje unikátní řešení, které může vést ke zvláštnímu výsledku. Tyto volby se objevují v souladu s osobností Hawkea. Diplomatické, humorné i agresivní typy mají svoji možnost v příběhu něco speciálně rozhodnout.
Zkřížené prsty
Lež
Lhát
Hawke se pokusí vylhat nebo lhát v obtížné situaci. Někdy může způsobit nechtěné účinky.
Mince

Placení
Používá se k placení nebo podplácení osob k získání informací o možných odměnách. Mohou být také použity jako prostředek k vydírání v určitých případech.
Otazník

Pátrání
Zkoumání
Objeví se vám menší menu s otázkami o dané situaci.Takto se můžete dozvědět více o všem možném. Tyto otázky mohou otevřít další otázky a také normálně nepřístupné rozhodnutí v budoucnosti.
Jen pár závěrečných slov:Z toho co sem už ve hře zažila, se vyplatí zvážit, zda byste například neměli využít speciální akce, jelikož při některých akcích všechny jiné odpovědi způsobí opak.
Pozn.:Jen abyste nemysleli:Obrázky ikon jsem našla, ale z mě nejasného důvodu se mi při kliknutí na hned zveřejnit objevilo, že článek může mít max.40 000 znaků. Takže opravdu nevím, kolik jeden obrázek zabírá místa, že to nešlo a je mi moc líto, že je sem nemohu dát. Obrázky přidám později alespoň v samostatných článcích... :_(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jake mate radi hry?

budovatelské 20.6% (7)
strategie 11.8% (4)
bojové 8.8% (3)
střílečky 2.9% (1)
simulativní 50% (17)
sportovní 5.9% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist