Milý a drazí, malí i velcí...

17. ledna 2012 v 17:46 | Lady Malande |  Můj život
Takže, milý, drazí, velcí, malí.
Já žasnu. Žasnu nad generací našich rodičů. Správněji nad jedním jedincem z jejich generace. Nad blízkým. Nad mou matkou. Ano matkou. To se prostě jinak po dnešku nedá říct.
Mé matce prostě nestačí, že v osmé třídě (v tercii na gymplu) nosím stále skoro samé vynikající. Už jí nestačí , že chodím do výtvarného kroužku, do volleyballu a do sborového zpěvu. Jí nestačí , že jako trotl snáším každodenní dojíždení a čekaní na autobus, který týdně činí cca 255 minut, což je zhruba 4 a půl hodiny. Jí prostě nestačí, že mám spoustu zákmů, koníčků a druhů trávení volného času.
Ona mě zkrátka dnes po příchodu domů uvítala se slovy, že kdybych se jí ráno dostala pod ruku, tak bych si to pěkně slízla. A proč všechen ten povyk, vážení?
PROTOŽE JSEM SI NA SEBE NEVZALA KOZAČKY, KDYŽ JE VENKU NA CEŠTĚ KTEROU CHODÍM MAX 5 CM SNĚHU!
Sníh začal padat někdy v pátek nebo tak nějak. Já jsem tedy v sobotu ani v neděli samozřejmě do školy nešla, takže jsem nějak neřešila, co si na sebe vezmu. Pak přišlo pondělí. A já jsem pomyslela na to, jak se každé pondělí v autobuse mačkám spolu s důchodci, školou povynými a dospělými. Zkrátka Je ten autobus o trochu víc naplněn, než by měl. Takže jsem chtěla své ani ne 3 měsíce staré kozačky uchánit od naprostého pošlapání a zničení a tak jsem si radši vzala boty, které jsem normálně minulý rok nosila při 15cm sněhu. Ale to jí vůbec nenapadlo, že bych potřebovala nějaké jiné boty, ne to ne. Ona zkrátka čekala, až mi je koupí táta a teď mě buzeruje za to, že jsem si je nevzala! OMG Tak já snad vím, kolik je na té cestě kudy chodím sněhu! Vždyť to je tak pošlapané že tam je sotva 5cm!
Místo toho, aby si uvědomila, že je šťastná máma, která nemusí řešit docházkové, morální problémy, kázeň a problémy s drpgami či alkoholem, problémy s tím, že nechápu látku, (zeptala jsem se mámy jen jednou za tenhle rok, to jsem ji zaměstnala na hodinu, to přiznávám), problémy vůbec s mým záporným přístupem ke škole, tak zkrátka musí vrtat, do každého nepatrného nedostatku!
A ještě k tomu neumí počítat. Přiznávám, že jsem našemu kocourkovi nevynesla kočkolit. Ale večer jsem už v polospánku zaslechla něco o tom, jako že mi to má zítra ráno říct, abych mu to vynesla a tak jsem ráno zodpovědně vstala o 15 minut dřív a sama bez řečí jsem mu to vynesla. Vrátila jsem se domů , přivítala mě matka s jejím úžasným sprdem o botách a pak za mnou přiletěla nahoru a řekla mi, ať vynecu kocourovi. Tak jsem jí řekla, že už jsem mu to vynesla, což už jsem navíc udělala ráno. A ona řekla, že mu to mám vynášet jednou za den. Na to já, že od rána do večera, to je pořád jeden den, tak že to snad ráno stačí. A ona na to, že mu to teda budu muset vynášet ráno a že si MYSLELA, že by pro mě bylo lepší to vynášet večer. Omyl. Večer přijdu a je tma. Já už mám dne po krk a když na to v okamžiku zapomenu a sundám si boty, kabát a jdu nahoru, tak se mi opravdu NECHCE se zpátky převlíkat. Ráno je to něco trochu jiného . Jsem svěží, nenastartovaná, takže tato akce mi pomůže se trochu rozproudit a donutí mě vstávatdřív. Což je pro mě pozitivní. Navíc, pokud si někdo z Vás všiml, když přijdete v této době domů ve čtvrt na šest, VENKU JE TMA. Když jdete v půl sedmé ráno ven , JE TAM TAKY TMA. Takže si myslím, že je jen na mě, kdy mi to vyhovuje, protože tma je tak jako tak.
Myslím, že už jsem se z původního návalu rozhořčení dostala do stádia ,,opět flegmatikem", takže tu ten článek zanechám, abych mohla za pár let třeba se smát nad tím, jaké blbosti jsem řešila. A třeba tomu dám za pravdu i já za pár let, když se mi stane něco podobného. Zkrátka, vyjít někdy s rodičem může být velice obtížné.
PONAUČENÍ: Noste to nejlepší co máte a když vám to někdo pošlape nebo zničí, obraťte se na peněženku toho, kvůli kterému jste si to vzali na sebe=NA STAROSTLIVÉ RODIČE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi tu?Pokud ano,pls klik.

Ano=KLIK :)

Komentáře

1 Sonika Opika Sonika Opika | 20. ledna 2012 v 18:17 | Reagovat

Hoj Terko,
Já si nemyslím, že tam jsi, ale tak nic no...každopádně, článek boží, já čumím jak blázen. No nic :-D to mi připomíná, že už mi zase začíná hrabat, tak už radši jdu z kompu. Bye my dear *mucq :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist