Ďábelská sestřička

8. června 2014 v 22:43 | Lady Malande |  Kouzla, dobré a zlé síly, nadpřirození hrdinové

Ďábelská sestřička

Byl jednou jeden muž a žena a měli dvě děti, hocha a dívku. Do svých dvanácti nebo třinácti let spala dívka s rodiči, pak spávala se svým starším bratrem. Jedné noci brzy poté, co už nespala u rodičů, pozorovala sestra, jestli bratr usnul, a pak se vytratila z domu. Hoch ale jen předstíral, že spí, a byl zvědavý, kam sestřička šla. Sledoval ji na kraj vesnice k nejodlehlejšímu domu. Tam se sestra otřásla a rysy její tváře se hrůzostrašně změnily, ústa se rozestoupila a ukázaly se tesáky. Sestra schlamstla koně a vydala se zpátky domů. Bratr utíkal, jak nejrychleji mohl, aby tam byl první. Vlezl pod přikrývku, a když se sestra vrátila, znovu se dívala, jestli spí. Hoch schválně chrápal. Cítil, že dech jeho sestry je nevýslovně odporný.
Ráno někdo procházel kolem domu a řekl: ,,Něco takového se ještě nikdy nestalo. Ze stáje zmizel kůň. Děje se něco divného."
Otec s matkou slyšeli tu řeč a řekli si, že jsou to jen klepy. Druhou a třetí noc se stalo totéž. Čtvrté noci dívka zkontrolovala bratra a tentokrát se vydala do východní části vesnice, aby tam snědla koně. Bratr ji opět potají sledoval a vrátil se v předstihu domů. Sestra se pak znovu dívala, jestli má bratr zavřené oči. Ráno spala dívka dlouho, protože byla unavená. Otec s matkou zase slyšeli zprávy od někoho, kdo šel kolem, ale řekli si, že to jsou jen řeči. Hoch jim řekl: ,,To nebyla lidská bytost. To byla moje sestra."
Rodiče se rozzlobili. Zeptali se hocha, jestli on sám také není lidská bytost. Jak to mluví o své sestře! Hned svého syna vyhnali z domu. Mladík se ustrojil jako žebrák a odešel na místo zvané Aose a dorazil k jistému domu, kde zrovna snídali muž s manželkou a dcerou. Řekli: ,,Tenhle mladík vypadá vznešeně. To nebude opravdový žebrák."
Řekli mladíkovi, že sám vidí, jaká jsou rodina, jen tři lidé. Požádali ho, aby se stal jejich synem. Adoptovali jej a pátý rok poté, kdy opustil svůj domov, se slavila svatba a muž se stal jejich zetěm. Toho roku ve výroční den svého odchodu z domova jim řekl: ,,Tatínku a maminko, chci vás o něco požádat. Chtěl bych vidět své rodiče v rodné vesnici."
Noví rodiče k tomu svolili. Muž dal své ženě zrcadlo a řekl: ,,Jestli se tohle zrcadlo zamlží, budeš vědět, že jsem ve smrtelném nebezpečí. Vypusť , prosím, pár jestřábů z našeho dvora."
Pak se vydal na cestu. Když se díval z kopců na svou vesnici, stály tam jen ruiny porostlé liánami. Sešel dolů a nemohl najít jediný dům. Byla tam jen jeho osamocená sestra, spící na zádech ve svém děsivém vzezření. Bratr si pomyslel, že než se vrátí domů, musí něco udělat. Odkašlal si a promluvil na sestru. Sestra se probudila, proměnila se do své obvyklé podoby a řekla: ,,No ne, můj bratříček, dlouho jsme se neviděli. V naší vesnici se rozšířila hrozná nemoc a všichni umřeli. Zůstala jsem jen já. Bubnuj, prosím, do tohoto bubnu, abys utěšil jejich duše. Já ti zatím připravím jídlo." Nechala ho tam a odešla propláchnout rýži. Zatímco bratr bubnoval, vyběhly ven černá a bílá myš a řekly: ,,Honem pryč! My jsme tvoji rodiče. Naše dcera nás snědla, protože jsme tě neposlouchali, a pak jsme se takhle proměnili. Budeme bubnovat místo tebe, tak rychle utíkej! Tvoje sestra nečistí rýži. Leští si svoje zuby a žvýká jedno šó soli."
Bratr běžel jako vítr, ale jeho sestra si všimla, že se změnil rytmus bubnování. Vrátila se zpátky, aby se podívala, a spatřila bubnující myši.
,,Chytím vás!" vykřikla a vrhla se na ně, ale ony běhaly z díry do díry a sestra je nemohla dostat. Uběhlo tak trochu času, až sestra prohlásila: ,,Už se s vámi nebudu dál otravovat. Nezáleží na tom, jak daleko je můj bratr, stačí mi pár kroků…" a pustila se za bratrem. Už ho téměř dohnala, když se dostal na místo, kde rostly v řadě tři borovice. Na jednu z nich vyšplhal, ale sestra podhrabala kořeny a strom pokácela. Bratr skočil na vedlejší strom, ale sestra hned hrabala i tam. Když už byl na třetím stromě, jeho žena si všimla, že se zrcadlo zamlžilo. Vykřikla: ,,Můj manžel je v nebezpečí!" a vypustila jestřábího samce a samičku. Bylo to zrovna ve chvíli, kdy třetí strom už málem padal. Démonická sestra hrabala ze všech sil. Oba jestřábi se na ni slétly a poškrábaly jí tvář. Střídavě na ni nalétávali, dokud jí nevyškrábali oči. Zasáhl je však její dech a oni zemřeli. Bratr se podíval na démona a řekl: ,,Řekla jsi mi, že všichni z vesnice zemřeli na nemoc, ale náš otec s matkou, kteří se proměnili v myši, mi řekli, že jsi je snědla ty. Teď se pomstím za naše rodiče i za lidi z vesnice." Rozsekl démonovu hlavu i tělo na dvě části a přelámal mu nohy. Pro jestřáby vykopal hrob a na hrob samičky zabodl pochvu svého meče a na hrob samce zabodl svůj meč. Když se mladík vrátil domů, manželka i rodiče mu vyšli naproti. Společně ho dovedli domů a vykonali vzpomínkový obřad. Od té doby žili všichni spolu a rodiče ženy byli jako jeho vlastní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist