O autorce

22. dubna 2015 v 12:23 | Lady Malande

LadyMalande - kdo to je?


Já a má postava


Jmenuji se Tereza Miklóšová, narodila jsem se 21. listopadu 1997 a bydlím v malém roztahaném městě ve Slezsku. Mám světle hnědé vlasy dlouhé asi pod lopatky. Do 17. roku života jsem je nosila většinou sepnuté v culíku, drdolu nebo pod skřipcem, aby se mi to nikam nemotalo, ale v 17 přišla změna. Ano, i ošklivé kačátko se chce zalíbit a přiznejme si, není moc hezké, když vám na všechny strany trčí dvoumetrové uši. Nyní nosím vlasy většinou rozpuštěné, aby mi alespoň trochu zakryly mé uši. Vlasy jsem si po tanečních obarvila na červeno a musím říct, že se v té barvě cítím lépe. I kdyby to byl jen pocit a ve skutečnosti by mi to neslušelo, pro mě je důležité, že se cítím líp.
Mám hnědé oči, kterými ráda, avšak zarmoucena, pozoruji svět. Koutky svých úst mám většinou povislé, i když smutná nejsem. Už je to tak a jiné to asi nikdy nebude. A i když se směju, tak se mi většinou koutky stejně zahnou směrem dolů, takže to vypadá, jako že se neusmívám. Mám výrazné vrásky od nosu ke koutkům úst. Mou změnu podoby za jeden rok můžete porovnat na fotce, kde jsem v Nighwish tričku a po roce na fotce černobílé. Jsem vyššího vzrůstu než mé průměrné vrstevnice. Když jsem se naposledy měřila, bylo to 176 cm. Pokud bych měla zmínit nějaké jiné tělesné proporce, tak mám velmi velkou dlaň a dlouhé prsty. Také mám bohužel velké nohy a věřte mi, že společenské nebo i obyčejné hezké boty na všední nošení se schání velmi špatně.

Já a školní budova


Chodím na osmileté gymnázium ve středně velkém městě Orlová. Budova školy je nová, avšak gymnázium už oslavilo sté narozeniny od svého založení. Školní budovu mám velmi ráda. Oproti základním školám, na které jsem chodila, je tato budova krásně prostorově vyřešena. Člověk má o dění na škole celkem dobrý přehled a rychle se díky prostorovému vyřešení zorientuje. Nemůže se vám tedy stát, že přijdete do slepého zamene půdorysně čtvercové školy a nevíte, kde vlastně jste. Naše třída má velitelství na učebně 303, za což jsem neskonale vděčná. Lepší umístění třídy nemá snad nikdo na škole (Nebo si to alespoň nedokážu představit). Pokud potřebujeme na oběd, máme blízko ke schodům a pokud potřebujeme do učeben, máme zlatý střed. To znamená, že nejblíže máme na biologické a chemické učebny na třetím patře, ale pak máme stejně daleko jazykové, fyzikální, dějepisné, zeměpisné či výchovné učebny. Myslím, že je to výhodné. Učebnu máme natočenou na ,,špatnou" stranu. Když už se počasí ohřívá a slunce žhne, naše třída je vždy jako v ohni.

Já a škola+učení


Školu beru jako základ života, něco co musím projít. A když už tam tedy chodím, snažím se, aby mi to k něčemu bylo. Ano, narazili jste právě na člověka, který školu bere skoro smrtelně vážně. Ano, jsem ten typ, co se dokáže z neočekávené dvojky a hůř psychicky sesypat. Ano, jsem to já a doteď jsem svůj přístup ke škole nezměnila. Nemůžu říct, že by mě šprtání do školy bavilo, ale snažím se prospívat co nejlépe. Chci se co nejvíce naučit, protože v dospělosti moc času při práci už nebude. Co se naučím už mi nikdo nesebere (no, možná čas...). Poslední roky u sebe objevuji zvláštní vlastnost a to touhu po vědění. Když něco vím, co ostatní ne, však ten pocit znáte, no ne? Ať už jsou to výsledky hokeje nebo rok narození skladatele, vždy je to úžasný pocit: Vědět víc než druzí. A teď něco k předmětům. Abych to určila nějak obecně, mám ráda předměty, kde mohu využít svoji fantazii-Výtvarná výchova, Čeština, Informatika. Pokud bych to měla zobecnit, mám radši humanitní než přírodní vědy. To znamená, že mě spíš uvidíte radovat se z angličtiny, francouzštiny, češtiny nebo dějepisu, než abych se radovala z chemie či fyziky. A teď takové malé porovnání:

<
Statistika oblíbenosti předmětů
Mám rádaNevadí miNenávidím!!!xP
TělocvikMatematikaFyziku
DějepisObčankaČJ-mluvnici
Výtv. vých.ČJ-sloh
Hudeb. vých.ČJ-literatura
FrancouzštinuAngličtina
InformatikuBiologie
Zeměpis
Chemie

Poslední dobou mě hlavně baví Informatika, Tělocvik a Výtvarná výchova.

Já a mé dojíždění


Řeknu to narovinu: Je to hrozné. Věřím, že jsou i horší případy, ale dojíždění do školy mi docela vadí. Sice jsem si za ty 3 roky už zvykla, ale stále se najdou chvíle, kdy mi kvůli čekání na autobus vyvstane na mysl pohoršená myšlenka se slovy: ,,Proč ty autobusy nejezdí čestěji?" A vážně: Jeden autobus do hodiny (průměrně) je ještě dobrý výsledek. Určitě má s dojížděním někdo jiný ještě větší problémy, ale já teď popisuji hlavně chvíle, kdy se musím pro něco stavit domů a pak jet zpět (na kroužek). Opravdu nevím, kde mám čekat ty tři, čtyři hodiny, než kroužek začne. A abych dojela domů, to mi zabere půl hodiny. Abych dojela zpátky, další minimálně půl hodina. A pokud ještě na autobus musím čekat...to tam radši ani nepočítám. Zkrátka dojíždění mě někdy dohání k šílenství. Radujte se lidí, kteří chodíte do práce, školy, kroužků pěšky (do 15 minut).

Já a můj volný čas


Tak to bude na dlouho. Mám spoustu zájmů a koníčků. Začnu od kroužků.
Kroužky se mi každým rokem mění. Jsem takový malý všeuměl - od každého něco, ale nic pořádně.
Kroužky, kterými jsem si prošla za svůj život:
SportHudbaVýtvarné uměníJazyky
sportovní hry pro děti (DSK Motýlek)Zobcová flétnaGrafika (linorit)japonština
basketballKlávesyVýtvarný kroužek na ZŠruština
plaváníSborový zpěvVýtvarný kroužek na Gym
šachyKlávesy (po dlouhé odmlce 8 let)kroužek informatiky
volleyball

Takže takhle nějak vypadá můj rozvrh kroužků. Kroužek, který mi zabýrá nejvíce času: sborový zpěv. Zpívám v altu (původně v sopránových dvojkách). Sborový zpěv mě baví a ráda ho i poslouchám. Se sborem často jezdíme na akce, které jsou různě rozesety po kalendáři a tak někdy vynechám školu, někdy přijdu o víkend a nebo volný den. Ale to k tomu patří. Učíme se písně a pak je interpretujeme. tento rok pojedeme do Itálie, kde se zůčastníme mezinárodního festivalu pěveckých sborů.
Ale nechme kroužky stranou. Co dělám doma, když mám po učení? Ráda hraji strategické nebo RPG hry na počítači. Velmi ráda si počtu dobrou fantasy knihu s dobrodružným příběhem. A v neposlední řadě ráda občas pro radost sobě zahraji si na zobcovou flétnu, klávesy.
Mám ráda historické nebo fantasy seriály, filmy stejného druhu. A když mám opravdu spešl volný čas, snažím se pochytit něco z učebnice japonštiny. S tím souvisí také moje záliba v manze a anime.
A když už jsem u toho, ráda maluji.
SeriályKnihyPC hryManga
Hra o trůnySága o ZaklínačiWoWNaruto
The BorgiasFionavarská tapiserieThe Sims 2Bleach
Pilíře zeměWarcraft sérieDragon AgeDeath Note
BorgiaDragon Age:VoláníAssasin's CreedKuroshitsuji
HeroesSvětlo ElfůThe Settlers/HoMaMTrinity Blood

Tabulka rozhodně není úplná, ukazuji ji pro představu. A teď pár obrázků z mé knihovny...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist